Intraceuticals – infuzja tlenowa


Intraceuticals jest firmą założoną w 2002 roku w Australii. Zabieg  o tej samej nazwie powstał w wyniku badań nad różnorodnym zastosowaniem tlenu w kosmetyce profesjonalnej. Dewizą marki było stworzenie wszechstronnego zabiegu, który będzie łączył w sobie zarówno relaksujące aspekty wizyty w gabinecie kosmetycznym dając jednocześnie natychmiastowe, widoczne „gołym okiem” efekty.

Intraceuticals – infuzja tlenowa

Zabieg Intraceuticals wykorzystuje zjawisko infuzji tlenowej, które polega na wtłaczaniu  w głąb skóry za pomocą tlenu pod ciśnieniem specjalnie dobranego i rozpylonego wcześniej na skórę serum. Zapewnia to specjalny aplikator, dzięki któremu łatwo można nałożyć preparat a nastepnie wtłaczać  serum.

Koncepcja Intraceuticals zakłada, że skuteczność zabiegu jest warunkowana przede wszystkim zastosowaniem dwóch postaci kwasu hialuronowego: niskocząsteczkowej, która dzięki swojej niewielkiej masie jest w stanie wniknąć w głąb skóry oraz wielkocząsteczkowej, której zadaniem jest wiązanie wilgoci z otoczenia i utrzymywanie w skórze nawodnienia, co będzie zapobiegało utracie wtłoczonego wcześniej serum.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Może być uznany za zabieg bankietowy, gdyż efekty wizualne są natychmiastowe. Nie ma też okresu rekonwalescencji.

Wskazania:

  • Skóra przesuszona
  • Płytkie zmarszczki
  • Poszarzały kolor
  • „Wielkie wyjścia”

Efekty:

Efekt metody Intraceuticals jest błyskawiczny i widoczny już po pierwszym zabiegu. Od razu odczuwane jest wyraźne napięcie skóry, widać poprawę konturów twarzy i spłycenie zmarszczek. Cera po zabiegu jest gładka i promienna. Intraceuticals przywraca skórze zdrowy, młody wygląd oraz jednolity koloryt. Zabieg można wykonać zarówno na twarzy jak i na szyi, dekolcie czy dłoniach.

Efekt jednego zabiegu jest natychmiastowy. Utrzymuje się przez około półtora do dwóch tygodni. Można go zatem wykonać tuż przed „wielkim wyjściem” czy ważnym wydarzeniem (np. ślubem).

Substancje aktywne:

Głównym składnikiem każdego serum Intraceuticals jest kwas hialuronowy. Cząsteczka kwasu hialuronowego, która wykorzystywana jest w metodzie Intraceuticals, spełnia dwie najważniejsze funkcje: nawilża i jest nośnikiem składników aktywnych, które nadają skórze młody wygląd. Składnikami aktywnymi, przyłączanymi do cząsteczek kwasu hialuronowego są witaminy A, E i C, przeciwutleniacz EGCG z zielonej japońskiej herbaty, aloes, skwalen, beta-glukan, prowitamina B5, oleje roślinne z jojoby, makadamii, słodkich migdałów i kiełków pszenicy oraz siarczan dekstranu.

Dodatkowo w celu zwiększenia efektów metody Intraceuticals, opracowane zostały 4 cztery rodzaje serum zawierające różne składniki aktywne dedykowane dla różnych problemów skóry.

  • serum Clarity – redukuje stany zapalne powstałych w wyniku trądziku,
  • serum Opulence – rozjaśnia przebarwienia wywołane promieniami UV i wyrównuje koloryt,
  • serum Atoxelene – jest delikatną naturalną alternatywą dla toksyny botulinowej – redukuje zmarszczki mimiczne wokół oczu i ust.

Seria:

W celu utrzymania efektów należy wykonać serię sześciu zabiegów w tygodniowych odstępach. Następnie, aby podtrzymać efekty kuracji zalecane jest wykonywanie zabiegu raz w miesiącu.

W przypadku cery trądzikowej, zabieg Intraceuticals Clarity wykonuje się dwa razy w tygodniu.

Przebieg zabiegu:

Zabieg Intraceuticals to zabieg nieinwazyjny i przyjemny. Do jego wykonania konieczne jest specjalne urządzenie posiadające innowacyjny aplikator. Kosmetolog przeprowadzający zabieg zbliża aplikator do skóry i rozpyla na niej dedykowane cerze serum. Następnie pod odpowiednim kątem aplikuje czysty, sprężony tlen. Podczas zabiegu ciśnienie, z jakim aplikowany jest tlen, sprawia, że w skórę zostaje wtłoczone rozpylone wcześniej serum.

Czas trwania:

Czas trwania zabiegu wynosi ok. 1 h. Jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Działanie zabiegu jest przyjemne i odprężające.

Po zabiegu:

Zabieg Intraceuticals nie wymaga rekonwalescencji. Można go wykonać nawet kilka godzin przed ważnym wydarzeniem w celu odświeżenia i poprawy wyglądu skóry. Zaraz po zabiegu można również nałożyć makijaż. W celu przedłużenia efektów zabiegu i zbudowania na skórze warstw hialuronowych zaleca się stosowanie kosmetyków do domowej pielęgnacji Intraceuticals.

Intraceuticals doskonale współgra z zabiegami z zastosowaniem toksyny botulinowej, mezoterapii kwasem hialuronowym czy wolumetrii. W celu zwiększenia efektywności można wykonać zabieg Intraceuticals po wymienionych procedurach.

Intraceuticals nie powoduje żadnych niepożądanych efektów. Zalicza się on do tzw. zabiegów lunchowych, po których od razu można nałożyć makijaż i wrócić do codziennych aktywności.