Masaż Klasyczny

Masaż klasyczny to podstawowy rodzaj masażu, który można wykonać na wiele różnych sposobów oraz różnorodnymi technikami. Jego zadaniem jest odprężenie, regeneracja, relaks, uwolnienie od bólu. Usuwa nieprzyjemne skutki stresu takie jak na przykład napięcie mięśni czy nagromadzenie toksyn w organizmie.

Prawidłowo wykonany może mieć właściwości nie tylko lecznicze ale również wyszczuplające, poprawiające kondycję skóry. Regularne korzystanie z zabiegów masażu klasycznego modeluje sylwetkę, opóźnia procesy starzenia, zmniejsza widoczność cellulitu oraz ujędrnia ciało. Po jego wykonaniu skóra jest wygładzona, jędrna, delikatna, dotleniona i odżywiona.

Techniki masażu:

–        Głaskanie: to technika, którą każdy masażysta zaczyna i kończy masaż. Podczas masażu całego ciała wykonuje ją na każdej masowanej części. Polega ona na lekkich, miarowych ruchach dłonią, która przystosowuje się do zarysów i kształtu masowanego ciała. Dzięki temu skóra jest lepiej odżywiona, ustępują zastoje i obrzęki.

–        Rozcieranie: tą technikę również wykonuje się na każdej masowanej części ciała. Polega ona na wykonywaniu ruchów kolisto- posuwistych wraz z tkanką masowaną. Celem tej techniki jest uaktywnienie miejscowego przepływu krwi a co za tym idzie poprawienie ukrwienia i odżywienia tkanek masowych.

–        Ugniatanie: polega na uniesieniu, uciśnięciu oraz wyciśnięciu tkanki masowanej. Ma na celu przepchnięcie krwi i chłonki oraz substancji zużytych robiąc miejsce dla substancji odżywczych. Ugniatanie zwiększa elastyczność tkanki mięśniowej oraz ścięgien, przyspiesza ogólną regenerację mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.

–        Oklepywanie: to seria krótkotrwałych, szybko następujących po sobie, energicznych uderzeń rękoma masowanego obszaru. Ta technika ma na celu silne przekrwienie masowanej powierzchni, a tym samym odżywienie tkanek.

–        Wibracja: to technika która polega na przekazywaniu drgań z ręki masażysty tkankom masowym. Po zastosowaniu tej techniki masażu następuje obniżenie pobudliwości mięśniowej oraz pobudzenie włókien mięśniowych zwiększając ich sprawność czynnościową. Wibracja działa przeciwbólowo, zmniejsza obrzęki.

Wskazania:

–        stany bólowe mięśni, stawów i kręgosłupa

–        stany pourazowe narządów ruchu

–        przykurcze mięśni lub sztywnienie stawów

–        wspieranie terapii otyłości

–        stres, stany nerwicowe, bezsenność

–        dolegliwości związane z przemianą materii

–        jako relaks i odprężenie

–        zmęczenie psychiczne i fizyczne

 Przeciwwskazania:

–        stany zapalne żył oraz zakrzepy

–        choroby serca

–        nadciśnienie tętnicze

–        wszelkie zmiany na skórze: stany zapalne, rany, choroby zakaźne, alergiczne

–        ciąża oraz menstruacja

–        gorączka, infekcje

–        choroby nowotworowe

 Czas : 30 – 90 minut