Masaż Relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to bezpieczny, łagodny rodzaj masażu, który wspaniale relaksuje, wycisza skołatane nerwy, usuwa napięcie z mięśni, zwalcza dolegliwości bólowe, przegania stres. Wykonywany jest na całym ciele lub też na poszczególnych jego częściach, np. wyłącznie na plecach, tylko na nogach, na twarzy, itp. Masaż relaksacyjny całościowy obejmuje plecy, nogi, ręce, brzuch, pośladki, klatkę piersiową, itd.

W przeciwieństwie do klasycznej odmiany masażu wersja relaksacyjna charakteryzuje się użyciem o wiele mniejszej siły przez masażystę lub fizjoterapeutę. Ruchy wykonywane przez masażystę  powinny być powierzchowne, powolne, spokojne, miękkie, płynne, polegać głównie na delikatnym głaskaniu, ugniataniu i rozcieraniu. Najczęściej masaż relaksacyjny zaczyna się oraz kończy w taki sam sposób – poprzez głaskanie masowanej części ciała. Potem masażysta przechodzi zwykle do ugniatania, podczas którego chwyta fałdę skóry i przesuwa w kierunku ku górze. Czynność ta pomaga lepiej ukrwić masowaną przestrzeń. Następnie masujący rozciera masowane miejsce, by zmniejszyć obrzęki i złogi. Wykonujący masaż relaksacyjny korzystają też często z oklepywania ciała, by ukrwić dany obszar.

Ważnym aspektem masażu relaksacyjnego jest atmosfera i komfort osoby masowanej, jej upodobania. Aby uzyskać lepszy efekt odprężenia, do zabiegu wykorzystuje się m.in. odpowiednie światło, temperaturę i wystrój wnętrza,przyjemną i spokojną muzykę relaksacyjną lub odgłosy natury.

Wskazania:

–        bóle pleców, karku, barków

–        uczucie napięcia mięśniowego

–        chroniczne zmęczenie

–        problemy ze snem

–        brak energii

–        nerwowa nadpobudliwość

–        przewlekły stres

Przeciwwskazania:

–        infekcja, zwłaszcza z gorączka

–        choroba nowotworowa

–        stany zapalne skóry

–        schorzenia układu krążenia, hemofilia

–        nadciśnienie tętnicze

–        zaawansowana miażdżyca

–        choroby żył, skłonność do występowania krwotoków

–        niedawno przebyte złamania, zwichnięcia czy skręcenia kości i stawów

Czas: około 60 minut

Cena: